Na bloga liczniki
Co roku odlatuję na zimę z bocianami
RSS
wtorek, 16 lipca 2013
Ludziska kiedy się nudzą, to wtykają nos w cudze życie (z braku własnego?). Właśnie się nudzę. Chętnie wsibiłbym nos w cudze sprawy, ale nie ma jak, bo wszyscy gdzieś powyjeżdzali.
środa, 10 kwietnia 2013
Utknąłem w Rouen niedaleko Paryża. Pada deszcz, więc pojadę sobie jutro. Co się będę szlajał w kiepską pogodę. Skończyła mi się przemycona z Maroka ropa zakupiona przy Algierskiej granicy, gdzieś przy drodze, z beczek (pachniała przemytem) za 1,60 PLN/l.
poniedziałek, 08 kwietnia 2013
Trzynasty dzień w drodze. Gdzieś za Madrytem. W Afryce szło gładko, ale 100 km za Gibraltarem z deski rozdzielczej Forda (który do tej pory prawie się nie psuł) zaczęło się dymić.
czwartek, 04 kwietnia 2013
Wracałem sobie wesoło z Agadiru do Tiznitu późnym popołudniem. Kiedy mam puste auto zabieram zazwyczaj autostopowiczów. Tym razem machała do mnie dość intensywnie gromadka ortodoksyjnych arabów (długa broda, arabska dżelaba, różniąca się od berberyjskiej i mycka na głowie).
środa, 10 października 2012
Oglądam zdjęcie z 1925 r przedstawiające śródmieście Wrocławia I co tu widzim?Tysiące kamienic zbudowanych wprost w kartoflach. W ciągu 20 lat na polach uprawnych powstała ściśle zabudowana dzielnica(na fotce są jeszcze wolne miejsca, ale 10 lat później zabudowane były nawet podwórka).
wtorek, 18 września 2012
W Europie jada się mięsa z różnych zwierząt. Niektóre z nich, np świnia, jest znacznie bardziej cenione na półmisku niż za życia. Koń ma dokładnie odwrotnie. Wśród jadalnych gryzoni jest inaczej. Królik jest lubiany w obu postaciach, a już np taka nutria nie budzi sympatii (choć bywa konsumowana)
środa, 12 października 2011
Właśnie wyczytałem, że w USA grasuje groźny gang, ponieważ link niedługo zniknie, to zacytuje newsa:
czwartek, 28 lipca 2011
Jakiś czas temu media przekazywały wiadomość o agencji opłat, która zapadłą się pod ziemię razem z pieniędzmi swoich klientów.
środa, 08 czerwca 2011
Dzisiaj Kościół opublikował dane z zeszłorocznego liczenia wiernych. Wyszło, że na msze uczęszcza 41 % parafian, z czego 16% przystępuje do komunii. Jest to średnia, bo są diecezje w których frekwencja wynosi 25%.
środa, 01 czerwca 2011
Ja też bym chciał taką klątwę.
Czy ksiądz doktor i do tego habilitowany Piotr Natanek robi to w formie pisemnej?
Albo chociaż jakiś certyfikat by się przydał.
Najlepiej w formacie A4, bo mam fajną antyramę tej wielkości.
Byłoby co wnukom pokazać.
Kiedyś będą wspominać Kościół Katolicki tak jak teraz PZPR czy inne ZSMP.
Taka imienna klątwa to nie byle co, prawie jak nagana z wpisem do akt w TPPR ;)


1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9