Na bloga liczniki
Co roku odlatuję na zimę z bocianami
Blog > Komentarze do wpisu

Oman, wielbłąd i toaleta

Na południu Omanu, z dala od cywilizacji leży miasteczko Mirbat. Jedno z nielicznych z tradycyjną zabudową, często glinianą, co jest ewenementem w bogatym Omanie. Zamieszkują tam głównie imigranci z biednych części Azji, co oznacza, że można smacznie i tanio zjeść. Wybraliśmy sobie jakąś knajpkę z czterema plastikowymi stolikami i faktycznie zażerowaliśmy solidnie.

 

Po posiłku dziewczęta chciały skorzystać z toalety. I tu zaczął się problem, ponieważ dana knajpka nie była aż tak ekskluzywna, żeby toaletę posiadać. Skonfudowany właściciel zaprosił nasze panie do swojego domu, a my kręciliśmy się kolo samochodów. Po chwili z posesji wypadły wyraźnie podekscytowanie dziewczyny i zarządziły szybką ewakuację hasłem "zapchałyśmy ubikację".

Ulotniliśmy się więc po angielsku kierując się w stronę granicy z Jemenem, gdzie ponoć widziano baobaba na wolności i rosyjski śmigłowiec w niewoli.

Gdzieś w połowie drogi napatoczyła się wioska. Z jednej z zagród wypadł na szosę dromader w pełnym galopie. Szczerze powiedziawszy po raz pierwszy widziałem to zwierze, zazwyczaj poruszające się niezmiernie dostojnie, w takim cwale. Ale teraz już wiem na kim wzorowali się rysownicy Disneya tworząc choreografię psa Pluto. Pędzący wielbłąd wygląda niezmiernie pociesznie i macha niezbornie kopytami na wszystkie strony. A minę ma jeszcze bardziej głupawą niż zazwyczaj.

Tak więc garbus wypadł na szosę, zahamował wszystkimi czterema kopytami a sposób znany wam z kreskówek, rozejrzał się na boki po czym ruszył wzdłuż szosy wesoło machając kończynami na wszystkie strony i wzbijając tumanu kurzu.

W samochodzie posypały się komentarze:

-Chyba coś przeskrobał. 

-Pewnie zapchał kibel.

 

 

 

 

Na fotach rzeczony baoab i śmigłowiec Mi 8IMG_20180127_152920

IMG_20180127_171230

 

piątek, 09 lutego 2018, uriuk

Polecane wpisy

  • Duch w tunelu

    Dzisiaj widziałem na własne oczy ducha. Bez żadnej ściemy. W pustym pociągu, w samym środku Londynu i to w tunelu na dodatek. Detalicznie to było tak. Wsiadłem

  • Ćpuny

    Wyobraźmy sobie taką sytuację: żyje gdzieś gromadka wąchaczy kleju. Mniej wyrobionym życiowo podpowiem, że odbywa się to w taki sposób, że klej jest w torbie (n

  • Milenijnie

    W prasie i internetach aż huczy po wiadomości, że Juliusz Paetz, z zawodu biskup, będzie koncelebrował uroczystą mszę w Poznaniu z okazji chrztu Polski. Dany Pa

TrackBack
TrackBack URL wpisu: